Ла-Рок-Гажак

Ла-Рок-Гажак (La Roque-Gageac) – неймовірно красиве французьке селище, розташоване в департаменті Дордонь регіону Нова Аквітанія. Селище розташоване між річкою Дордонь з одного боку та стрімкими скелями з іншого, що створює неймовірно живописний пейзаж. Ла-Рок-Гажак включений до Асоціації найгарніших селищ Франції, і навіть вигравав змагання як «найгарніше селище».

Історія Ла-Рок-Гажак дуже давня. Ще в доісторичні часи в печерах в скелях над річкою Дордонь жили троглодити, згодом в них ховались місцеві мешканці від набігів норманів. Завдяки цим набігам і з’явилась перша письмова згадка про селище – це було у 849 році.

Ла-Рок-Гажак – це невелике селище, однак завдяки тривалій історії та гарно збереженим історичним пам’яткам він приваблює багато туристів, які ними милуються та зачаровуються живописними краєвидами.

Найгарнішою будівлею селище є звісно замок, Chateau de la Malartrie, який є одним із наймолодших замків Франції – він збудований лише у XIX столітті. Хоча історія замку сягає XII століття. Саме тоді була збудована лікарня для хворих на проказу. З того часу будівля змінювалась. Так, в кінці XIX століття граф де Сент-Огюлер перетворив її в ренесансний палац XVI століття.

Не менш цікавим є особняк де Тарде (Manoir de Tarde), побудований у стилі Відродження у XV столітті. Особняк належав Жану де Тарде, відомому на той час астроному, філософу, математику, археологу, теологу та історику.

Надзвичайно цікаво виглядають печери троглодитів у скелях та залишки фортеці, що була в них вбудована.

Церква Нотр-Дам де Ла-Рок-Гажак була збудована у 1330 році. Дах покритий кам’яною черепицею, що притаманно для цього регіону. На стіні церкви видніється герб з квіткою лілії, емблемою французьких монархів.

Поруч з церквою розташований тропічний сад. Тропічні рослини (пальми, бананові та апельсинові дерева, лимони, гранати) ростуть тут завдяки сприятливому клімату: з півночі селище захищене скелями.

Вам необхідно зайти щоб відіслати коментар.