Корисна інформація

АВТОБУС

 1. Посадка в автобус планується заздалегідь і здійснюється Керівником групи. Переконливо просимо Вас здійснювати посадку в автобус швидко і організовано, оскільки раннє відправлення автобуса дозволить скоротити час проходження кордону.
 2. З метою особистої безпеки суворо забороняється пересуватися по салону під час руху автобуса, а також палити і вживати в салоні спиртні напої.
 3. Гарячі напої (чай, кава) в автобусі готуватися НЕ будуть. Під час переїздів кожні 3-3,5 години ми будемо робити зупинки, де буде можливість придбати гарячі напої в кафе, автогрилях і т.д. В Євросоюзі введені правила, згідно з якими, забороняється без ліцензії і санітарної книжки європейського зразка використовувати в салоні автобуса окріп для приготування напоїв або продуктів.
 4. В санітарних цілях і враховуючи екологічний комфорт всієї групи навіть при наявності в салоні автобуса туалету – він використовуватись НЕ буде (передбачені регулярні санітарні зупинки).
 5. Регулювання кондиціонера в режимі обігріву або охолодження здійснюється через керівника групи водіями автобуса (оскільки система кондиціонування повітря загальна, прохання враховувати інтереси і побажання інших туристів).
 6. Зупинки автобуса попередньо розраховані по програмі туру і здійснюються лише в передбачених для цього місцях (крім екстрених випадків). Про місце, час і тривалість санітарної зупинки попередньо повідомляє керівник групи. Зупинки за бажанням чи примхою туристів не передбачені.

ДОРОГА

 1. Автобус – один з найбільш зручних видів транспорту і, тим не менше, найбільш непередбачуваний, оскільки різноманітні обставини можуть вносити свої корективи в дорозі, а саме: при проходженні кордону, транспортні пробки, затори, аварії на дорогах. Тому, ми рекомендуємо Вам запастися терпінням, не переживати, і, звичайно ж, взяти з собою в дорогу цікаву книгу, хороший журнал або путівник, плеєр з улюбленою музикою.
 2. Дорогою передбачені спеціальні санітарні і технічні зупинки, які автобус робить кожні 3-4 години. Тривалості таких зупинок регламентуються міжнародними правилами (15-45 хв.) І контролюються тахографом. Зупинки, як правило, здійснюються в місцях, де туристи можуть придбати чай або каву, сходити в туалет (часто, платний – близько 30-50 євроцентів (або їх еквівалент).
 3. Не можна відволікати водіїв під час руху. Всі Ваші питання вирішить керівник групи. Крісла автобуса відкидаються назад і іноді розсуваються в сторони (крім заднього дивана). Для цього збоку і внизу крісла є важелі. Під час стоянок крісла необхідно повернути в початкове положення, винести сміття. Палити в автобусі категорично забороняється. При стоянці на автозаправних станціях слід перебувати на безпечній відстані від паливних резервуарів і паливних колонок. Перед відправленням автобуса з кожної стоянки просимо Вас зайняти своє місце, звільнивши прохід по салону. Це дозволить керівникові групи швидше переконатися в присутності всіх туристів і прискорить відправлення.
 4. Не запізнюйтесь до посадки на автобус. Екскурсійні автобуси мають обмежений час для зупинок, сідайте швидко і організовано. Це заощадить Ваш час для екскурсій. Будьте взаємно ввічливі!
 5. Про тривалість і наявність нічних переїздів (ночівля в автобусі) прохання уточнювати заздалегідь, при замовленні туру.

КЕРІВНИК ГРУПИ

 1. Керівник групи – це уповноважений представник туроператора на маршруті, який координує і забезпечує виконання програми туру. В обов’язки керівника групи входить: забезпечення виконання програми туру, контроль за кількісним складом групи, інформування туристів про час і місце збору і від’їзду групи; контроль за проходженням кордону, розселення в готелях по маршруту (згідно схеми розміщення і ваучерами приймаючої сторони), забезпечення туристів загальною супроводжуючою інформацією; взаємодія з гідами на маршруті і контроль виконання екскурсійної програми, взаємодія з водіями, взаємодія з представниками приймаючою сторони, взаємодія з офіційними службами, контроль за дисципліною і правилами поведінки туристів на маршруті.
 2. Керівник групи перебуває разом з групою в рамках програми туру. За обставин, коли турист відстав від групи, пріоритетом в діях Керівника групи є робота з групою і дотримання програми туру. Керівник групи продовжує роботу з групою навіть у випадку неявки когось із туристів до місця збору або від’їзду групи, при настанні страхового випадку з туристом, при втраті документів або речей туриста, та інших обставин, при яких окремий турист не може продовжити подорож у складі групи . Керівник групи надає можливу посильну допомогу туристу, не покидаючи групу, або може залишити групу тільки в тому випадку, якщо відсутність керівника групи на маршруті не обмежує права групи або не загрожує зміною програми.
 3. Керівник групи НЕ влаштовує організований заїзд групи в супермаркети «Теско» або інші, якщо це не вказано в програмі туру.
 4. Супроводжуючий НЕ є екскурсоводом в містах по програмі.
 5. У програмах турів вказано орієнтовний час прибуття і проведення екскурсій. У деяких випадках можуть бути невеликі затримки, про що Керівник групи проінформує всю групу. Якщо ви в чомусь сумніваєтесь, зверніться за допомогою до Керівника групи.

КОРДОН

 1. Під час проходження кордону необхідно мати паспорти, доручення на виїзд дітей, дозволу на вивіз валюти та інші документи тримати напоготові. Обкладинки з паспортів потрібно зняти. Просимо Вас в паспорти нічого не вкладати.
 2. При проходженні прикордонного, митного або поліцейського контролю поводьтеся спокійно, впевнено і з витримкою. На запитання відповідайте прямо і чітко, не намагайтеся жартувати, не вступайте в суперечки, чи не іронізуйте. Пам’ятайте, мета Вашої поїздки – ТУРИЗМ. Інші інтерпретації можуть бути невірно витлумачені і служити приводом до Вашої депортації з країни.
 3. Виходити з автобуса можна тільки з дозволу Керівника групи, який отримає відповідний дозвіл від представника влади. При виникненні будь-яких спірних питань необхідно повідомити Керівника групи. Здійснювати фото- і відеозйомку на території кордону категорично забороняється. Камери конфіскуються прикордонниками і поверненню не підлягають.
 4. На територію Євросоюзу дозволено ввезення: лікеро-горілчаних виробів 1 літр; вина – 2 літри; пива-5 літрів; тютюнових виробів – 40 сигарет або 40 грамів тютюну. У разі перевезення понад 40 сигарет Вам загрожує штраф від 50 євро за блок з наступною конфіскацією всього товару і депортацією в країни Шенгену строком до 5 років. Ввезення/вивезення валюти за умови усного декларування – до 10 000 євро (або еквівалент в іншій валюті). За умови письмового декларування обмежень на ввезення/вивезення валюти з України немає. Від оподаткування звільняється ввезення товарів на суму менше 500 євро та вага не перевищує 50 кг.
 5. ЯКЩО З НЕПОВНОЛІТНЬОЮ ДИТИНОЮ ЇДЕ ТІЛЬКИ ОДИН ІЗ БАТЬКІВ, ОБОВ’ЯЗКОВО ПОТРІБНО МАТИ ПРИ СОБІ ДОВІРЕНІСТЬ НА ДИТИНУ ДЛЯ ПРЕД’ЯВЛЕННЯ НА КОРДОНІ.
 6. Якщо Вам, згідно статті № 6 Закону України «Про порядок в’їзду і виїзду громадян України», відмовлено у виїзді за кордон вже при проходженні прикордонного контролю з причин особистого характеру (неврегульовані судові справи і т.д.), туристична компанія – оператор НЕ повертає вартість путівки.
 7. Інформацію щодо прикордонного митного контролю можна знайти на сайті: http://www.pvu.gov.ua/

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА

 1. Пошкоджене майно (в готелі, автобусі і т.п.) оплачується додатково, виходячи з суми нанесеної шкоди. Якщо Ви помітили поломку або пошкодження в готелі, автобусі і т.д., просимо одразу повідомити керівника групи!
 2. Дорогі туристи, просимо не спізнюватися! (на сніданки, відправку автобуса, збір групи і т.д.). Це спричиняє незручності всій групі! Це заважає вчасному проведенню екскурсій, поселенню в готель, прибуттю в заплановані місця, значно скорочує Ваш вільний час і загальний час Вашого перебування в даному місті (країні, замку і т.д.)

ОБМІН ВАЛЮТИ

 1. Обмін грошей здійснюється в банках або обмінних пунктах. Невеликі суми на перший час іноді можна обміняти в готелі, проте курс буде трохи нижче. При обміні видається чек. Обмінювати гроші з рук не рекомендується – Вас можуть ошукати.
 2. Система обміну грошей в Європі передбачає комісію. Тому, намагайтеся знайти обмінний пункт з написом “No commission” (без комісійних), або поцікавитися “чистим” курсом обміну, і тільки після цього провести обмін валюти. Можна скористатись порадою Керівника групи або екскурсовода. Пам’ятайте, що монети вкрай рідко приймаються до обміну за межами країни (країн), де вони є в обігу. Тому, монети слід витратити або обміняти на купюри перед остаточним виїздом з країни.
 3. Деякі (нечисленні) сувенірні магазини і кафе (як правило, придорожні) приймають іноземну валюту. Це, однак, не скасовує загального правила: в кожній країні основним засобом платежу є офіційна валюта.
 4. При прийомі до оплати іноземної валюти решта, в більшості випадків, видається національної валютою, іноді – за Вашим бажанням – можливе отримання здачі в тій валюті, в якій здійснювався платіж.

ГОТЕЛЬ

 1. Заселення в готелі починається, як правило, з 14:00, звільнення номерів до 10:00. Час від’їзду визначається Керівником групи.
 2. Якщо Ви користуєтеся в номері міні-баром, телефоном, не забудьте сплатити ці послуги в рецепції. Вартість послуг міні-бару і телефону в готелі, як правило, в 2 рази перевищує номінальну вартість цих послуг поза готелем.
 3. У готелі можуть бути платні !!!! відеоканали, просимо це врахувати.
 4. Не застосовуйте надмірних зусиль при користуванні обладнанням номера – витрати по відшкодуванню заподіяної шкоди несете Ви. Тим не менше, обов’язково перевірте номер при поселенні, і негайно повідомте адміністратору або Керівнику групи, якщо ви виявили будь-які пошкодження, несправності, або недостачу.
 5. У багатьох готелях в осінньо-зимовий сезон бажана температура в номері встановлюється спеціальним терморегулятором на радіаторах.
 6. На сніданок (обід, вечерю) приходите в призначений час самостійно. Запам’ятайте, в якому приміщенні будуть сервіровані столики для групи. Виносити їжу зі шведського столу за межі ресторану категорично заборонено! Це може бути прирівняна законом до крадіжки з магазину, і адміністратор готелю має право викликати поліцію. У деяких готелях (особливо великих) при вході в кафе перед сніданком просять пред’явити картку гостя (якщо вона видається) або ключ. Майте їх з собою.
 7. Перш, ніж взяти проспекти, листівки і тому подібне на стенді в готелі, з’ясуйте їх вартість.
 8. Адміністрація готелю не несе відповідальності за втрату цінних речей, грошей і документів, залишених в номері.
 9. Гості, які не проживають в готелі, можуть перебувати в готелі до 23.00
 10. Намагайтеся дотримуватися тиші до 07.00 і після 22.00, до порушників спокою можуть застосовуватися заходи адміністративно-правового впливу.
 11. КАТЕГОРИЧНО забороняється користуватися кип’ятильниками!
 12. ПРОСИМО звернути увагу! ХОЛОДИЛЬНИКА, ФЕНА І ПРАСКИ В НОМЕРІ ГОТЕЛЮ переважно НЕМАЄ!!!

ВТРАТА ПАСПОРТА

Увага!!! Турист повинен усвідомлювати, що всі проблеми, пов’язані з втратою документів, є його особистими проблемами, які не повинні викликати незручності в інших членів групи. Всі переміщення, телефонні переговори, допомога супроводжуючих осіб, інші витрати здійснюються за кошт туриста. Перш за все, необхідно повідомити Керівника групи, далі:

 1. Заявити про те, що трапилося в поліцію, обов’язково повинен бути складений протокол, один примірник якого потрібно забрати.
 2. Турист повинен особисто з’явитися в Консульство України в країні перебування, подати письмову заяву, до якої потрібно додати: Опитувальний лист встановленого зразка, Протокол, 4 фото необхідного розміру, документи, що дозволяють встановити особу заявника.

Всі процедури, необхідні для отримання тимчасового документу, включаючи проїзд на Україну, турист здійснює самостійно і за свій кошт.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ І ПРАВОВІ ПИТАННЯ

 1. Сумочки, гаманці потрібно тримати міцно в руках, а не на плечі.
 2. Паспорт бажано зберігати окремо від грошей. В автобусі не залишайте поза увагою цінні речі, жіночі сумочки тощо.
 3. Рекомендуємо Вам записати номер свого паспорта, а краще – зробити ксерокопію першої сторінки та візи.
 4. В жодному разі не можна залишати свої речі без нагляду. Особливо це стосується в’їзду або виїзду з кордону, а також посадки в автобус або поїзд і виходу з них. Пам’ятайте про це. За загублені або вкрадені речі туроператор, Керівник групи, водії автобуса відповідальності не несуть!
 5. Настійно рекомендуємо Вам, щоб уникнути помилок і непорозумінь, встановлювати на Вашому годиннику місцевий час, а також запам’ятовувати (або записувати) час і місце збору групи для від’їзду з міст, регулярно звіряючи при цьому свій годинник.
 6. Номер автобуса також рекомендується запам’ятати або записати.
 7. Просимо Вас дотримуватися правил дорожнього руху для пішоходів. Перетин вулиці на червоне світло не лише суперечить правилам, але і дійсно є вкрай небезпечним (особливо, якщо це робить група з кількох людей!)
 8. У багатьох європейських країнах велика увага приділяється велосипедному транспорту. Спеціально для велосипедистів доріжки виділяються іншим кольором (коричневим, червоним або чорним). Намагайтеся не ходити по цих доріжках. У будь-якому випадку велосипедист буде правий.
 9. Пам’ятайте, що більшість магазинів (в тому числі невеликих) обладнано не тільки системою аудіосповіщення про винесення неоплачених товарів, а й широкою системою відеоспостереження. Щоб уникнути непорозумінь перед виходом з магазину ретельно перевірте, чи всі покупки Ви оплатили.
 10. Всі чеки, отримані в магазинах і обмінних пунктах, настійно рекомендуємо зберігати до кінця подорожі.
 11. Всі квитки в музеї та на різні види транспорту, в тому числі на прогулянкові рейси, обов’язково зберігайте до кінця відвідування і поїздки. У транспорті (в тому числі в метро) нерідкі перевірки квитків по ходу і в кінці поїздки.
 12. Пам’ятайте, що в’їжджати на територію будь-якої країни і виїжджати з неї туристична група, що подорожує на автобусі, повинна в однаковому складі. У цьому є принципова відмінність групових турпоїздок від регулярних транспортних рейсів або індивідуальних турпоїздок. Спроби несанкціонованого продовження свого перебування в тій чи іншій країні окремими туристами, по-перше, негайно виявляються прикордонниками при виїзді групи з країни в неповному складі, по-друге, жорстко присікаються владою (включаючи відмову у видачі віз чи забороні в’їзду в подальшому). Таким чином, всі туристи зобов’язані протягом поїздки перетинати всі кордони в складі групи.
 13. У деяких музеях існує правило, згідно з яким в будівлю (навіть в приміщення кас, гардероба і камер зберігання) забороняється вносити продукти харчування, спиртні напої, ножі, ножиці та інші металеві предмети. Перед входом здійснюється контроль з використанням спеціальних приладів. На території багатьох музеїв і історичних пам’яток за право фотографування і / або відеозйомки стягується певна плата. Зйомка з використанням спалаху, як правило, заборонені.
 14. У діючі храми не слід входити в надмірно відкритому одязі.
 15. Ваша посмішка, а також слово «дякую» на мові країни, в якій Ви перебуваєте (або будь-якою іншою доступною мовою) помітно підвищує швидкість і якість обслуговування. Намагайтеся завжди дотримуватися цього правила – допомагає!
 16. Дотримуйте звичайні заходи особистої безпеки, намагайтеся уникати конфліктних ситуацій, і тоді гарний настрій під час поїздки Вам буде гарантовано.

 • Фірма залишає за собою право змінювати готелі по маршруту на готелі такого ж класу або вище!
 • Фірма залишає за собою право на зміну порядку проведення екскурсій, а також заміни їх на рівноцінні
 • Час проходження кордону встановлюється прикордонним і митним контролем, за можливі затримки на кордоні туроператор відповідальності не несе.
 • Автобусне обслуговування та супровід Керівника у вільний час не передбачено;
 • Фірма залишає за собою право змінювати програму туру без зменшення загального обсягу послуг;
 • Фірма не несе відповідальності за пробки на дорогах і погодні умови під час руху автобуса;
 • Автобус рухається зі швидкістю, дозволеною правилами перевезення пасажирів у країнах Євросоюзу;
 • Мінімальна кількість туристів для виконання факультативної програми залежить від конкретної програми.

Бажаємо Вам приємного відпочинку!